19 XII 2021 IV niedziela adwentu

  1. We wtorek Msza św. za ś.p. ks. Mariana Wichłacza o g. 9.oo.
  2. Zwracamy uwagę, że Msze św. ranne w poniedziałek i wtorek będą o g. 9.oo. Popołudniowe Msze rekolekcyjne o g. 18.oo dla wszystkich i 19.3o zwłaszcza dla młodzieży do bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi św. we wtorek od g. 8.oo do 9.oo oraz popołudniu od g. 16.3o do 18.oo. Rekolekcje tym razem zakończą się we wtorek. Ofiary złożone na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla Kongregacji w Gostyniu. Informujemy również, że roraty będą do czwartku 23 grudnia o g. 18.oo.
  3. Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.oo. W celu umożliwienia wiernym uczestnictwa w Pasterce będziemy sprawować dwie Msze św. w naszym kościele: o g. 22.oo i 24.oo. Prosimy, aby zachować restrykcje.
  4. W Święta Msze św. jak w niedziele. Z okazji swojego święta patronalnego Domowy Kościół zaprasza na rodzinne kolędowanie. Odbędzie się ono w naszym kościele 26 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Dodatkowo dzieci zaproszone są do udziału w konkursie plastycznym pt. Święta Rodzina. Szczegóły dotyczące konkursu są na plakacie w gablocie.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafii. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek.
  6. Dzisiaj po Mszach św. harcerze rozprowadzają sianko wigilijne. Dobrowolna ofiara pomoże harcerzom realizować ich cele i szkolenia. Dziękujemy również za ofiary do puszek i do skarbony pod chórem na Caritas. Dzięki harcerzom Światełko Betlejemskie jest zapalone w zniczu przed głównym ołtarzem. Możemy je odpalić i zabrać do swojego domu.
  7. Informujemy, że witraże w kaplicy św. Huberta zostały zamknięte w specjalnych oknach wykonanych nieodpłatnie przez Firmę Drutex. Dziękujemy za ten dar panu Leszkowi Gierszewskiemu. Dziękujemy również panu Henrykowi Hinc i Firmie Hinc Serwis z Mądrzechowa za nieodpłatny montaż.
  8. W tym roku kolędę przeżyjemy podobnie jak w ubiegłym. Codziennie zapraszamy Rodziny na Mszę św. według wyznaczonego porządku kolędowego. Od 3 stycznia będą odprawiane Msze św. w intencji Parafian z danej ulicy czy bloku: w ciągu tygodnia o g. 19.oo, a w soboty o g. 16.3o. W czasie Mszy św. poświęcimy wodę, którą pokropicie Wasze domy. Prosimy o przyniesienie pojemnika wypełnionego wodą. Rozdamy także okolicznościowy obrazek z obrzędem błogosławieństwa domu przez głowę rodziny. Terminy kolęd podamy w Święta. Znajdą się też na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotach.
  9. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Konrada Główczewskiego, Kazimierę Butowską, Wacława Lisa i Joanę Rohlender. Dobry Jezu …
25 XII 2021 Boże NarodzeniePoprzedni
12 XII 2021 III niedziela adwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

23 IV 2023 III niedziela Wielkanocy

W poniedziałek Uroczystość głównego Patrona Polski św. Wojciecha. Za jego wstawiennictwem prośmy o pokój i jedność dla Polaków. Jest to również ...
więcej

17 IV 2022 Wielkanoc

Za wszelkie ofiary na tacę, przelewy na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać. W Poniedziałek Wielkanocny taca ...
więcej

14 XI 2021 XXXIII Niedziela zwykła

Dzisiaj próba do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i pierwszych po Mszy św. o g. 10.oo. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri o nowe powołania do Kongregacji ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.