19 XII 2021 IV niedziela adwentu

  1. We wtorek Msza św. za ś.p. ks. Mariana Wichłacza o g. 9.oo.
  2. Zwracamy uwagę, że Msze św. ranne w poniedziałek i wtorek będą o g. 9.oo. Popołudniowe Msze rekolekcyjne o g. 18.oo dla wszystkich i 19.3o zwłaszcza dla młodzieży do bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi św. we wtorek od g. 8.oo do 9.oo oraz popołudniu od g. 16.3o do 18.oo. Rekolekcje tym razem zakończą się we wtorek. Ofiary złożone na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla Kongregacji w Gostyniu. Informujemy również, że roraty będą do czwartku 23 grudnia o g. 18.oo.
  3. Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.oo. W celu umożliwienia wiernym uczestnictwa w Pasterce będziemy sprawować dwie Msze św. w naszym kościele: o g. 22.oo i 24.oo. Prosimy, aby zachować restrykcje.
  4. W Święta Msze św. jak w niedziele. Z okazji swojego święta patronalnego Domowy Kościół zaprasza na rodzinne kolędowanie. Odbędzie się ono w naszym kościele 26 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Dodatkowo dzieci zaproszone są do udziału w konkursie plastycznym pt. Święta Rodzina. Szczegóły dotyczące konkursu są na plakacie w gablocie.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafii. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek.
  6. Dzisiaj po Mszach św. harcerze rozprowadzają sianko wigilijne. Dobrowolna ofiara pomoże harcerzom realizować ich cele i szkolenia. Dziękujemy również za ofiary do puszek i do skarbony pod chórem na Caritas. Dzięki harcerzom Światełko Betlejemskie jest zapalone w zniczu przed głównym ołtarzem. Możemy je odpalić i zabrać do swojego domu.
  7. Informujemy, że witraże w kaplicy św. Huberta zostały zamknięte w specjalnych oknach wykonanych nieodpłatnie przez Firmę Drutex. Dziękujemy za ten dar panu Leszkowi Gierszewskiemu. Dziękujemy również panu Henrykowi Hinc i Firmie Hinc Serwis z Mądrzechowa za nieodpłatny montaż.
  8. W tym roku kolędę przeżyjemy podobnie jak w ubiegłym. Codziennie zapraszamy Rodziny na Mszę św. według wyznaczonego porządku kolędowego. Od 3 stycznia będą odprawiane Msze św. w intencji Parafian z danej ulicy czy bloku: w ciągu tygodnia o g. 19.oo, a w soboty o g. 16.3o. W czasie Mszy św. poświęcimy wodę, którą pokropicie Wasze domy. Prosimy o przyniesienie pojemnika wypełnionego wodą. Rozdamy także okolicznościowy obrazek z obrzędem błogosławieństwa domu przez głowę rodziny. Terminy kolęd podamy w Święta. Znajdą się też na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotach.
  9. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Konrada Główczewskiego, Kazimierę Butowską, Wacława Lisa i Joanę Rohlender. Dobry Jezu …
25 XII 2021 Boże NarodzeniePoprzedni
12 XII 2021 III niedziela adwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

21 IV 2024 IV niedziela Wielkanocy

Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziś spotkanie do bierzmowania dla ósmych klas po Mszy św. o ...
więcej

17 IX 2023 XXIV niedziela zwykła

Dziś po Mszy św. o g. 10.oo spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII-ych. Natomiast dla klas I-wszych szkół ponadpodstawowych spotkanie będzie w poniedziałek ...
więcej

31 I 2021 IV niedziela zwykła

We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o g. 8.3o, 10.oo, 16.3o i 18.oo. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Jest to Dzień ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.