25 XII 2021 Boże Narodzenie

  1. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. W Święto Świętej Rodziny, Domowy Kościół zaprasza na rodzinne kolędowanie, które odbędzie się w naszym kościele jutro po Mszy św. o godz. 12.00. Informacja o konkursie plastycznym dla dzieci pt. Święta Rodzina jest na plakacie w gablocie. Na stolikach za ławkami jest wyłożony nowy nr Pielgrzyma.
  2. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto Parafii. Wasza ofiarność pozwala nam przetrwać trudny czas. Dziękujemy Państwu Literskim i Nadleśnictwu Bytów za choinki. Dziękujemy za ryby i inne dary z okazji Świąt. Jednoczymy się z życzeniami Biskupa Pelplińskiego na Boże Narodzenie 2021 roku:

Umiłowani Siostry i Bracia!
W Kościele trwa obecnie błogosławiony czas synodu – czas spotkania, słuchania i rozeznawania. Słuchamy siebie nawzajem, ale szczególnie pragniemy usłyszeć, co Bóg mówi do Kościoła.
Bóg zaś przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i czystej jako nowonarodzone Dziecko. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu. 
W tę noc [ten dzień] życzę Wam, Siostry i Bracia, zdolności słuchania Boga,
który objawia się w rzeczach małych. Życzę umiejętności słuchania bliźniego, zarówno tego bliskiego - męża, żony, dzieci, rodziców, dziadków, krewnych i przyjaciół, jak i tego bliźniego, który wydaje się być daleko - inaczej myślącego, zdystansowanego od Kościoła, proszącego o wsparcie, przez którego także objawia się Bóg. Życzę Wam, abyście byli usłyszani i wysłuchani, zwłaszcza kiedy dzielicie się ważnymi dla Was sprawami. Nikt bowiem - w imię Emmanuela, Boga z nami - nie może być przecież zapomniany, niezrozumiany czy odepchnięty przez drugiego, aby nigdy nie powtórzyła się sytuacja z Betlejem, kiedy dla Bożego Syna „nie było miejsca w gospodzie” (Łk 2,7).
Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom, w całym Nowym 2022 Roku towarzyszy błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.  
Wasz biskup + Ryszard

26 XII 2021 Niedziela Świętej Rod...Poprzedni
19 XII 2021 IV niedziela adwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

16 IV 2023 II niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujmy ją w intencji: o pokój w Ukrainie. ...
więcej

12 VI 2022 Niedziela Trójcy Świętej

W poniedziałek 13 czerwca zapraszamy o g. 20.oo na Różaniec fatimski i procesję ze światłami. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 16 czerwca. Msze św. w naszym kościele ...
więcej

30 V 2021 Niedziela Trójcy Świętej

Nowenna do MBNP w środę o g. 8.3o i 18.oo. Kierując się zalecaną przez Księży Biskupów i Inspektoraty Sanitarne roztropnością i troską o naszych Parafian informujemy, ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.