2 Niedziela Wielkanocy 19 IV 2020

Pragniemy przypomnieć, że w obecnym czasie zagrożenia epidemicznego obowiązkiem wszystkich zebranych w kościele jest założenie maseczki bądź szala - zarówno gdy przychodzimy na modlitwę osobistą poza liturgią, jak i podczas sprawowanej Mszy św. (zdejmujemy maseczkę tylko w trakcie Komunii św.).

Usilnym zaleceniem Księży Biskupów jest również, aby Komunię Św. przyjmować na rękę. Taką rekomendację przedstawiają także lekarze, wybitni specjaliści w zakresie chorób zakaźnych.

Siostry i Bracia, zostaliśmy wychowani w wielkim szacunku do Eucharystii. Komunia święta „na rękę” w żaden sposób naprawdę jej nie ubliża. Krzyż z dłoni - jak objaśniali ten znak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa Ojcowie Kościoła - to piękny gest liturgiczny: prawdziwy TRON dla Jezusa.

Podchodząc do szafarza rozdającego komunię należy zdjąć maseczkę i wyciągnąć obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą. Na tak ułożone dłonie szafarz kładzie Hostię, a przyjmujący, stając obok szafarza, spożywa Eucharystię. Gdyby jednak ktoś pragnął przyjąć komunię św. do ust, niech ustawi się na końcu kolejki.

Dobremu Bogu polecajmy Zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji służby zdrowia. Błagajmy Boga o wygaśnięcie epidemii.

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zachęcamy do osobistej i domowej - rodzinnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujmy ją w intencji: o ustanie epidemii spowodowanej przez koronawirus.
 2. W sobotę 25 kwietnia za wstawiennictwem św. Marka Ew. prośmy Boga o deszcz i błogosławieństwo dla pracy rolników. W tym dniu w 8 rocz. śmierci módlmy się za ś.p. Bpa Jana Bernarda Szlagę pierwszego biskupa pelplińskiego.
 3. Informujemy, że po wznowieniu działalności szkół spotkamy się z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania w sprawie terminów powyższych uroczystości.
 4. W związku z nowymi rządowymi dyspozycjami informujemy, że od poniedziałku w naszym kościele razem z kaplicą św. Huberta, może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie do 60 osób. Przypominamy również, że kościół parafialny pozostaje otwarty do osobistej modlitwy. Msze św. będą odprawiane o zwykłych godzinach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 16 kwietnia osoby przebywające w kościołach i kaplicach mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący obrzędy religijne.
 5. Przypominamy, że link do transmisji Liturgii z naszego kościoła znajdziemy na stronie internetowej parafii www.filipinibytow.pl Zachęcamy, aby z tej i innych transmisji korzystały osoby chore i starsze, zwłaszcza teraz w czasie ograniczonej liczby wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach.
 6. Za wszelkie ofiary, a zwłaszcza dokonane przelewem na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać.

  Wpłaty na konto parafialne powinny być z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego”. PEKAO SA Oddział 1 w Bytowie,
  Parafia św. Filipa Neri w Bytowie: 92 1240 3783 1111 0000 4084 1539
  Przypominamy adres internetowy parafii: www.filipinibytow.pl;
  oraz telefony parafii: 59 822 20 31 oraz 883 618 550 oraz 603 059 000

 7. Informujemy, że prawdopodobnie od środy będzie do nabycia nowy nr Pielgrzyma. Polecamy m.in artykuł ks. prob. dr Krzysztofa Gąseckiego zatytułowany "Czy Bóg zesłał nam plagę koronawirusa?" oraz tekst „Język miłości” o tym, jak rozmawiać ze sobą bez agresji, zwłaszcza w trudnych sytuacjach.
 8. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Weronikę Błażejewicz i Halinę Szczechowską. Dobry Jezu...
3 Niedziela Wielkanocy 26 IV 2020Poprzedni
Wielkanoc 12 IV 2020Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

1 I 2021 Nowy Rok

Dziś I-wszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą św. Zgodnie z obietnicą Jezusa objawioną św. Małgorzacie, kto odprawia pierwsze ...
więcej

25 X 2020 XXX niedziela zwykła

27 X we wtorek - 8 rocznica mianowania Ks. Bp Ryszarda Kasyny Biskupem Diecezjalnym naszej diecezji. Ofiarujmy naszemu Pasterzowi dar modlitwy. Przypominamy, że spowiedź jest pół ...
więcej

Wielkanoc 12 IV 2020

W Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o g. 12.oo będzie ofiarowana również: O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mieszkańców gminy Bytów. 
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.