Wielkanoc 12 IV 2020

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o g. 12.oo będzie ofiarowana również: O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mieszkańców gminy Bytów.
 2. Przypominamy, że kościół parafialny pozostaje otwarty do osobistej modlitwy. Msze św. będą odprawiane o zwykłych godzinach. Przypominamy też, że nadal obowiązuje zarządzenie, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Niech będą to ofiarodawcy intencji mszy św.
 3. W związku z obecnymi trudnościami, gdy tylko sytuacja się unormuje, podejmiemy z rodzicami dzieci ustalenie terminu Uroczystości I Komunii św.
 4. Przypominamy, że link do transmisji Liturgii z naszego kościoła znajdziemy na stronie internetowej parafii www.filipinibytow.pl
 5. Za wszelkie ofiary, a zwłaszcza dokonane przelewem na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać.

  Wpłaty na konto parafialne powinny być z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego”. PEKAO SA Oddział 1 w Bytowie,

  Parafia św. Filipa Neri w Bytowie: 92 1240 3783 1111 0000 4084 1539

  Przypominamy adres internetowy parafii: www.filipinibytow.pl;
  oraz telefony parafii: 59 822 20 31 oraz 883 618 550 oraz 603 059 000

 6. II Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do osobistej i domowej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Gerarda Krygera. Dobry Jezu, a nasz Panie …
 8. Osobom zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy za wszelkie życzenia, dary i dowody Waszej pamięci i życzliwości. Wy tęsknicie za nabożeństwami - my tęsknimy za Waszą obecnością w kościele. Bądźmy rozsądni i ufajmy, że ta przymusowa kwarantanna pogłębi naszą wiarę i miłość do Wspólnoty Kościoła. Dołączamy się do życzeń naszego Pasterza i trwamy na modlitwie w Waszej intencji.

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani! Osoby Konsekrowane!
Drodzy Diakoni i Klerycy!

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym - a czasami napawającym lękiem - czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza.

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskę życia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża. Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

2 Niedziela Wielkanocy 19 IV 2020Poprzedni
Niedziela Palmowa 05 IV 2020Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

25 VII 2021 XVII niedziela zwykła

We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo. W czwartek 29 lipca po Mszy św. o g. 7.oo z kościoła św. Katarzyny wyruszy ...
więcej

13 XII 2020 III niedziela adwentu

We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo. W piątek o g. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W trzecią sobotę grudnia ...
więcej

18 X 2020 XXIX niedziela zwykła

Z okazji Święta Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza wszystkim lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom i personelowi pomocniczemu życzymy wielu Łask Bożych, zdrowia w służbie ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.