Niedziela Palmowa 05 IV 2020

 1. Kościół parafialny pozostaje otwarty do osobistej modlitwy. Msze św. będą odprawiane o zwykłych porach, ale należy pamiętać, że zgromadzenie nie może przekroczyć 5 osób. Niech będą to ofiarodawcy intencji mszy św. Przypominamy też, że spowiadamy przed każdą Mszą św. i w każdym dniu po telefonicznym zgłoszeniu. Numery telefonów są na stronie parafii i w gablotach przy kościele.
 2. Polecamy rekolekcje wielkopostne transmitowane ze św. Góry w Gostyniu głoszone przez filipina ks. Stanisława Gawlickiego. Na stronie parafii znajdziemy również linki do rekolekcji proponowanych w naszej diecezji.
 3. Ze względu na transmisje ogólnopolskie z Jasnej Góry, nabożeństwa w naszym kościele w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą o g. 17.oo.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 17.oo. Niestety, ze względu na przepisy ograniczające ilość uczestników Liturgii możemy dopuścić tylko jedną osobę z każdej zamówionej intencji mszalnej. W Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa otoczmy kapłanów serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nie będzie adoracji Jezusa w Ciemnicy.
 5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o g. 17.oo. Nie będzie adoracji Pana Jezusa w Grobie. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci oraz post ścisły wszystkich między 18-ym, a 60-ym rokiem życia.
 6. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Modlitwę poświęcenia, którą należy odmówić w rodzinach znajdziemy na stronie internetowej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.oo. Niestety, ze względu na przepisy ograniczające ilość uczestników Liturgii możemy dopuścić tylko jedną osobę z każdej zamówionej intencji mszalnej.
 7. Przypominamy, że wieczorna Liturgia jest transmitowana codziennie z naszego kościoła na parafialnym kanale https://www.facebook.com/filipinibytow. Natomiast w niedzielę i Święta o g. 12.oo. Kanał jest ogólnodostępny.
 8. Za wszelkie ofiary, a zwłaszcza dokonane przelewem na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać.
  Wpłaty na konto parafialne powinny być z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego”..

  PEKAO SA Oddział 1 w Bytowie,
  konto Parafii św. Filipa Neri w Bytowie: 92 1240 3783 1111 0000 4084 1539
  Przypominamy adres internetowy parafii: www.filipinibytow.pl;
  oraz telefony parafii: 59 822 20 31 oraz 883 618 550 oraz 603 059 000
 9. Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”. Informacje na stronie Caritas Diecezji.
 10. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Władysławę Cydzik i Halinę Gawrońską. Dobry Jezu, a nasz Panie

Ogłoszenia parafialne ważne:

 1. Pamiętajmy, że w sytuacji, gdy nie ma możliwości spożycia Komunii św., można - jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej - wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (ale UCZESTNICTWA – a nie tylko oglądania z robieniem jednocześnie innych rzeczy…). W innych przypadkach zacząć warto od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem komunii duchowej odmówić Modlitwę Pańską oraz „Panie, nie jestem godzien…”.
 2. Liturgia pogrzebu ogranicza się do stacji nad grobem. Msza św. żałobna będzie w stosownym terminie – zgodnie z ustaleniami z Rodziną.
 3. Nie sprawujemy liturgii chrztu św. co najmniej do 11 kwietnia br.
 4. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Św., która przypada 7. 06. b.r. Spowiedź z tej okazji będzie zorganizowana po ustaniu epidemii. Obecnie spowiadamy każdego dnia przed Mszą św. i po umówieniu się indywidualnym. Udzielamy również Komunii św. poza Mszą św. Kościół uczy, że wobec wielkiego zagrożenia życia i przy jednoczesnej niemożliwości skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej u kapłana, wierny powinien podjąć akt żalu doskonałego.

  Warunki żalu doskonałego:

  Katechizm Kościoła Katolickiego naucza w nr 1452:
  W sytuacji, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy:
  1) wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty z postanowieniem przystąpienia do niego przy najbliższej okazji.
  2) zrobić rachunek sumienia i w odniesieniu do wykrytych grzechów postanowić nie popełniać ich w przyszłości.
  3) wzbudzić w sobie żal za popełnione grzechy ze względu na miłość do Boga – tak uczciwie, jak tylko potrafimy.
  4) pożyteczne przyjąć sobie jakiś czyn pokutny w ramach pokuty za grzechy.
  5) przyjąć Komunię świętą sakramentalnie lub duchowo.
 5. Chorych i starszych odwiedzimy z posługą sakramentalną po ustaniu epidemii

Nadal ważne

 1. Wobec zagrożenia epidemią powtarzamy wezwanie władz państwowych: „Przede wszystkim zostańmy w domach” – niech nasze domy staną się w tym czasie najważniejszymi i najaktywniejszymi świątyniami. Nie chodzi jedynie o to, że „to nie grzech” nie iść do kościoła w okolicznościach zagrożenia zdrowia czy życia; chodzi o coś znacznie ważniejszego: nasze zostanie w domu to wyraz troski i rzeczywistej MIŁOŚCI do innych i do siebie. Możemy modlić się dzięki licznym transmisjom Mszy św. W domach także można podjąć medytację nad Męką Pańską odprawiając Drogę Krzyżową czy Gorzkie Żale. Poddanie się takim ograniczeniom każdy z nas może odczytać jako przyjęcie i podjęcie własnego krzyża, ale też jako wezwanie i okazję do wynagrodzenia Bogu.
 2. Zachęcamy do odprawienia nabożeństw pasyjnych w domach w gronie rodziny. Zapraszamy również do modlitewnej łączności z kapłanami, którzy codziennie o g. 20.3o odmawiają różaniec o Boże Miłosierdzie nad nami.

 

Komunikat Biskupa Pelplińskiego

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Wielkanoc 12 IV 2020Poprzedni
17 XI 2019 – XXXIII niedziela zwy...Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

19 II 2023 VII niedziela zwykła

Próba do bierzmowania dziś po Mszy św. o g. 10.oo. Próba ze świadkami odbędzie się za tydzień w niedzielę 26 lutego o g. 10.oo. Ostatnie trzy dni karnawału to ...
więcej

12 II 2023 VI niedziela zwykła

Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na nasz kościół. W przyszłą niedzielę do puszek i do skarbon pod chórem złożymy ofiary na pomoc ofiarom ...
więcej

15 V 2022 V niedziela Wielkanocy

Przy wyjściu z kościoła polecamy nowy nr Pielgrzyma. Zwracamy uwagę na obszerny artykuł o św. Filipie Neri i filipinach w Bytowie. We wtorek nabożeństwo do św. Filipa ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.