9 IV 2023 Wielkanoc

  1. Za wszelkie ofiary na Kongregację i Parafię składamy serdeczne Bóg zapłać. W drugie Święto taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Spotkanie przygotowawcze dla wszystkich dzieci do I Komunii św. w czwartek 13 kwietnia o g. 18.4o.
  3. Niedziela 16 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary do puszek i do skarbony będą przeznaczone na cele dobroczynne. O g. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. 11 Maratońska Pielgrzymka z Bytowa do Sianowa, ofiarowana w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, rozpocznie się 16 kwietnia po Mszy św. o g. 7.oo, a zakończy w Sianowie o g. 18.oo.
  5. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Eugenię Pac-Pomernacką. Dobry Jezu, …
  6. Osobom zaangażowanym dziękujemy za piękne przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji i za wszelkie życzenia, dary i dowody Waszej pamięci i życzliwości. Dołączamy się do życzeń naszego Pasterza :

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023 r.

Drodzy Siostry i Bracia! Umiłowani Kapłani!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.

Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami - przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup  + Ryszard Kasyna

16 IV 2023 II niedziela Wielkanocy - ...Poprzedni
2 IV 2023 Niedziela PalmowaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

1 V 2022 III niedziela Wielkanocy

Dziś zmiana tajemnic ŻR. Jutro Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwony kolor niech dominuje w naszym życiu.    
więcej

21 II 2021 I niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17.oo. Zaraz po nabożeństwie Msza św. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP ...
więcej

Niedziela Trójcy Świętej 7 VI 2020

Dziś zmiana tajemnic żywego różańca. W poniedziałek o g. 19.oo przygotowanie do I Komunii dzieci I-wszej grupy. Natomiast we wtorek o g. 19.oo próba dzieci II-giej ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.