4 IV 2021 Wielkanoc

  1. Z racji poważnej sytuacji epidemicznej prosimy Parafian o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych: zachowanie odległości, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni. W naszym kościele obowiązuje limit ok. 70 osób, stąd zachęcamy, aby w tym trudnym czasie trzeciej fali pandemii łączyć się duchowo przez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe. Link do transmisji z naszego kościoła znajdziemy na stronie naszej parafii www.filipinibytow.pl
  2. Ze względu ma restrykcje prosimy skorzystać w Święta z dodatkowych Mszy św., które będą o g. 7.oo, 8.3o, 10.oo, 11.oo, 12.oo, 15.oo i 17.oo.
  3. Za wszelkie ofiary na tacę, dokonane przelewem na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać. Jutro taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. II Niedziela Wielkanocna 11 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary do puszek i do skarbony będą przeznaczone na cele dobroczynne. Msze św. o g. 7.oo, 8.3o, 10.oo, 11.oo, 12.oo i 17.oo. O g. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Partyckiego. Dobry Jezu, …
  6. Osobom zaangażowanym dziękujemy za piękne przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy za wszelkie życzenia, dary i dowody Waszej pamięci i życzliwości. Dołączamy się do życzeń naszego Pasterza:

Życzenia Biskupa Pelplińskiego

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu.

W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

11 IV 2021 II niedziela WielkanocyPoprzedni
28 III 2021 Niedziela PalmowaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

14 XI 2021 XXXIII Niedziela zwykła

Dzisiaj próba do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i pierwszych po Mszy św. o g. 10.oo. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri o nowe powołania do Kongregacji ...
więcej

13 VI 2021 XI niedziela zwykła

Dziś o g. 20.oo zapraszamy na różaniec fatimski i procesję ze światłami. We wtorek za wstawiennictwem św. Filipa Neri modlitwa o nowe powołania do naszej Kongregacji, ...
więcej

4 Niedziela Wielkanocy 3 V 2020

Dziś zmiana tajemnic ŻR. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Niech ta ważna intencja razem z wołaniem do Miłosierdzia ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.