4 IV 2021 Wielkanoc

  1. Z racji poważnej sytuacji epidemicznej prosimy Parafian o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych: zachowanie odległości, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni. W naszym kościele obowiązuje limit ok. 70 osób, stąd zachęcamy, aby w tym trudnym czasie trzeciej fali pandemii łączyć się duchowo przez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe. Link do transmisji z naszego kościoła znajdziemy na stronie naszej parafii www.filipinibytow.pl
  2. Ze względu ma restrykcje prosimy skorzystać w Święta z dodatkowych Mszy św., które będą o g. 7.oo, 8.3o, 10.oo, 11.oo, 12.oo, 15.oo i 17.oo.
  3. Za wszelkie ofiary na tacę, dokonane przelewem na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem składamy serdeczne Bóg zapłać. Jutro taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. II Niedziela Wielkanocna 11 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary do puszek i do skarbony będą przeznaczone na cele dobroczynne. Msze św. o g. 7.oo, 8.3o, 10.oo, 11.oo, 12.oo i 17.oo. O g. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Partyckiego. Dobry Jezu, …
  6. Osobom zaangażowanym dziękujemy za piękne przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy za wszelkie życzenia, dary i dowody Waszej pamięci i życzliwości. Dołączamy się do życzeń naszego Pasterza:

Życzenia Biskupa Pelplińskiego

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu.

W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

11 IV 2021 II niedziela WielkanocyPoprzedni
28 III 2021 Niedziela PalmowaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

13 września 2020 XXIV niedziela zwykła

Dziś o g. 10.oo Msza św. hubertowska w oprawie muzycznej sygnalistów i muzyków myśliwskich. Po Mszy św. próba dla młodzieży do bierzmowania. Natomiast o g. ...
więcej

23 VIII 2020 XXI niedziela zwykła

We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo W środę 26 sierpnia Uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w ...
więcej

Niedziela Trójcy Świętej 7 VI 2020

Dziś zmiana tajemnic żywego różańca. W poniedziałek o g. 19.oo przygotowanie do I Komunii dzieci I-wszej grupy. Natomiast we wtorek o g. 19.oo próba dzieci II-giej ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.