25 X 2020 XXX niedziela zwykła

  1. 27 X we wtorek - 8 rocznica mianowania Ks. Bp Ryszarda Kasyny Biskupem Diecezjalnym naszej diecezji. Ofiarujmy naszemu Pasterzowi dar modlitwy.
  2. Przypominamy, że spowiedź jest pół godziny przed każdą Mszą św
    W sobotę 31 X o g. 20.oo w naszym kościele Oratorium ku czci Wszystkich Świętych. Za wstawiennictwem Świętych obecnych z nami w swoich relikwiach będziemy błagać o ustanie pandemii koronawirusa.
  3. W związku w nowymi ograniczeniami sanitarnymi w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych zachęcamy parafian do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich, zarówno na dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak i w jej oktawie. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św., dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem, której udzielił w dniu 29.V.2020 r. Przypomina również, że należy zachować zarządzenia władz państwowych i przepisy sanitarne. W związku z tym informujemy, że w naszym kościele, w czerwonej strefie, może przebywać jednocześnie ok. 140 osób w maseczkach i w odpowiednich odległościach. Przypominamy również, że z naszego kościoła jest nieustanna transmisja na stronie internetowej parafiifilipinibytow.pl
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie w Bytowie nabożeństw i procesji na cmentarzach. Troska o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich nie jest brakiem wiary w Bożą Opatrzność. Zmarłym pomagamy przede wszystkim modlitwą, ofiarowaną za nich Mszą św., przyjętą w ich intencji Komunią Świętą, wypominkami, modlitwą różańcową za zmarłych, którą też możemy odmówić w domu. W dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską: w bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
  5. We Wszystkich Świętych razem z Policją prosimy o zwrócenie uwagi na szczególne przestrzeganie przepisów zarówno przy poruszaniu się autami jak też przy parkowaniu pojazdów. Prosimy opanować pośpiech i nerwy. Bądźmy też posłuszni poleceniom wydawanym przez służby porządkowe.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci z rodzinami o g. 17.15 oraz po mszy św. o g. 18.oo. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach za ławkami. Można je zwrócić wrzucając na tacę lub do skarbony pod chórem. Za ofiary składane i wpłacane na konto parafii serdecznie dziękujemy.
1 XI 2020 Wszystkich ŚwiętychPoprzedni
18 X 2020 XXIX niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

25 VII 2021 XVII niedziela zwykła

We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo. W czwartek 29 lipca po Mszy św. o g. 7.oo z kościoła św. Katarzyny wyruszy ...
więcej

4 VII 2021 XIV niedziela zwykła

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. We wtorek modlitwa ku czci św. Filipa Neri naszego Patrona, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.30 i 18.00.  
więcej

4 X 2020 XXVII niedziela zwykła

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś również próba kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o g. 10.oo. Nowenna do św. Filipa Neri we wtorek, ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.