23 VI 2024 XII Niedziela zwykła

  1. We wtorek zapraszamy na Uwielbienie Chrystusa, które rozpocznie się Mszą św. o g. 18.oo i będzie trwać z wystawieniem NS do g. 19.3o.
  2. Msza św. za ś.p. ks. kan. Józefa Cieszyńskiego w 4 rocznicę śmierci w piątek 28 czerwca o g. 8.3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.oo.
  3. W sobotę 29. 06. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 8.3o, 10.oo i 18.oo. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Msza św. w intencji Solenizanta ks. Pawła Spólnego będzie o g. 8.3o. Ks. Stanisława Roszaka w 63 rocznicę święceń, otaczajmy wdzięczną modlitwą.
  4. Zachęcamy do pieszej pielgrzymki ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek 27.06. o g. 17.oo z Łupawy do Karwna. Dystans - 8 km. W Karwnie o g. 20.oo zostanie odprawiona Msza św. i Nowenna w intencji naszej diecezji. Dojazd i powrót własnymi samochodami.
  5. Dziś suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela o g. 13.oo w kościele św. Katarzyny. Po Mszy na bytowskim rynku odbędzie się rodzinny festyn.
  6. Dzisiaj harcerze z ZHR zbierają ofiary do puszek na harcerskie lato. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z kościoła polecamy nowy nr Pielgrzyma.
  7. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Urszulę Herman, Edmunda Stopę i Zbigniewa Skibę. Dobry Jezu …

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia,

W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji.

Nie był to tylko symboliczny akt, ale urzeczywistnienie pragnień wielu wiernych i kapłanów. Z radością oddaliśmy się ponownie Maryi w opiekę: w wielu parafiach głoszone były rekolekcje o Matce Nieustającej Pomocy; we wspólnotach w których nie było tego zwyczaju, zaczęto modlić się nowenną; a od kilku miesięcy Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy pielgrzymuje po naszych domach w znaku kopii swojej cudownej ikony.

W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzili 27 czerwca Jej uroczystość jako głównej patronki. Niech będzie to szczególny dzień spotkania się z naszą Matką Maryją oraz doświadczenia jej pomocy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej oraz uroczystego odmówienia Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszam również do pielgrzymowania w tym dniu do kościołów, które są szczególnie poświęcone naszej patronce i uzyskania tam odpustu. Jest to zarówno nasza katedra, kościoły parafialne w Brzeźnie Lęborskim, Kamienicy Królewskiej, Skorzewie, Żalnie, Kaliskach, Lalkowach i Turzu, jak również kościoły filialne w Kębłowie, Karwnie i Małoszycach. Zapytajcie proszę Siostry i Bracia Duszpasterzy, o której godzinie wyrusza pielgrzymka z Waszej lub sąsiedniej parafii. Niech najbliższy czwartek będzie oczywiście świętem Maryi, naszej diecezji, ale i nas samych, którzy przychodzimy do Niej - jak deklarujemy w modlitwie nowennowej - z największa ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi.

Na dobre świętowanie przyjmijcie błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard

30 VI 2024 XIII Niedziela ZwykłaPoprzedni
16 VI 2024 XI Niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

9 VII 2023 XIV niedziela zwykła

We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo. Adoracja Chrystusa w NS do g. 19.3o.  Razem z organizatorami XXII Pieszej Pielgrzymki ...
więcej

15 VIII 2021 XX niedziela zwykła

Dzisiaj w Kołczygłowach o godz. 19.30 - Koncert ewangelizacyjny zespołu Anioły Nadziei z Bytowa i Na Cały Głos z Pelplina. Natomiast we wtorek o g. 18.oo i 19.oo - przedstawienia ...
więcej

14 II 2021 VI niedziela zwykła

Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę przed wystawionym w NS Chrystusem. Dziś specjalne nabożeństwo ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.