21 VI 2020 - XII niedziela zwykła

  1. Dziś modlimy się szczególnie za dzieci II-giej grupy w naszej parafii, które o g. 10.oo przyjmą po raz pierwszy Chrystusa w Komunii św.
  2. We wtorek za wstawiennictwem św. Filipa Neri modlitwa o nowe powołania do naszej Kongregacji, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo. Parafię św. Katarzyny, która 24 czerwca przeżywać będzie odpust św. Jana Chrzciciela polecajmy Bogu i opiece Świętego Patrona.
  3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na parafię i kongregację.
  5. Zapraszamy na Msze św. wieczorne i nabożeństwa czerwcowe. Dla dzieci pierwszokomunijnych jest to Biały Tydzień – czas szczególnego dziękczynienia za I Komunię św. Na zakończenie Białego Tygodnia w czwartek na Mszy wieczornej podziękujemy Bogu za miniony rok szkolny. Na g. 18.oo zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  6. Katechetom i nauczycielom dziękujemy za ofiarną wychowawczą pracę w trudnym czasie pandemii. Wszystkim wypoczywającym życzymy szczęśliwych, błogosławionych, a przede wszystkim zdrowych wakacji. W kontekście pandemii pamiętajmy o odpowiedzialności za siebie i innych zachowując obowiązujące restrykcje. W dalszym ciągu w kościołach również obowiązują maseczki i odpowiednie odległości. W wakacje pamiętajmy o modlitwie i mszy św., ale też zadbajmy o odpowiedni strój do kościoła na spotkanie z Bogiem. To kwestia wiary i kultury.
  7. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Ryszarda Wrońskiego. Dobry Jezu ....

Słowo Proboszcza do Parafian

Drodzy Parafianie

Wracając do kościołów, pamiętajmy, by wciąż dbać o zdrowie swoje i innych.

Winniśmy pamiętać, że decyzje administracyjne, choć pozwalają nawiązywać na nowo więzi społeczne, nie unicestwiły wirusa, który wciąż nam zagraża.

W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi dbajmy o dystans między sobą; nadal mamy obowiązek zasłonięcia ust i nosa.

Komunia przyjmowana na rękę nie jest oznaką braku szacunku dla Eucharystii, lecz nawiązaniem do tradycji Kościoła, a dzisiaj dodatkowo jest znakiem miłości bliźniego oraz uszanowaniem wrażliwości tych, którzy przyjmują Ją po nas. Najpierw przystępują do Komunii św. przyjmujący na rękę, a potem przyjmujący bezpośrednio do ust.

Stosując się do obecnych zasad sanitarnych, okazujemy sobie wzajemnie szacunek. Pokazujemy, że zależy nam na zdrowiu własnym i naszych bliźnich i że po prostu mamy troskliwe i wrażliwe serca.

ks. Proboszcz

28 VI 2020 - XIII niedziela zwykłaPoprzedni
14 VI 2020 - XI Niedziela ZwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

24 XII 2023 IV Niedziela Adwentu

W związku z wątpliwościami wiernych dotyczącymi opublikowanej w Watykanie 18 XII br. przez Dykasterię Nauki Wiary Deklaracji „Fiducia supplicans” o znaczeniu ...
więcej

22 V 2022 VI niedziela Wielkanocy

Dziękujemy Bogu, świętemu Filipowi oraz organizatorom, dobrodziejom, a przede wszystkim uczestnikom wczorajszej Pielgrzymki Rowerowej do 7 kościołów. Dziękujemy również ...
więcej

2 VIII 2020 - XVIII niedziela zwykła

Przypominamy, że dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo.
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.