20 XII 2020 IV niedziela adwentu

  1. We wtorek Msza św. za ś.p. ks. Mariana Wichłacza o g. 8.3o.
  2. Zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi św. dziś i od poniedziałku rano od g. 8.oo do 8.3o oraz popołudniu od g. 17.oo do 18.oo.
  3. Informujemy, że roraty będą do środy 23 grudnia o godz. 18.00
  4. Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.oo. W celu umożliwienia wiernym uczestnictwa w Pasterce będziemy sprawować kilka Mszy św. w naszym kościele: o g. 20.oo, 22.oo i 24.oo. Prosimy, aby ci, którzy przybędą do kościoła na Pasterkę, w I-szy Dzień Świąt pozostawili limitowane miejsca dla pozostałych Parafian i w ciągu dnia oglądali transmisję Mszy świątecznej w TV. Zachowujmy restrykcje.
  5. W Święta Msze św. jak w niedziele. Przypominamy, że od dziś, aż do odwołania, wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o g. 11.oo. 
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafii. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. Przed głównym wejściem są do nabycia świece wigilijne po 8 i 15 zł. Można również zaopatrzyć się w poświęcony opłatek. W ciągu tygodnia można to zrobić u pana kościelnego w zakrystii. Są też kalendarze w cenie 7 zł.
  7. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane jest sianko wigilijne. Dobrowolna ofiara pomoże harcerzom realizować ich cele i szkolenia. Dziękujemy również za ofiary do puszek na Caritas.
  8. W Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem nieustannie pali się płomień lampy oliwnej. Dzięki harcerzom Światełko Betlejemskie jest zapalone w zniczu przed głównym ołtarzem. Możemy je odpalić i zabrać do swojego domu.
  9. Tegoroczna KOLĘDA. Rozumiemy powagę obecnej sytuacji - przed nami kwarantanna narodowa. Musimy wszyscy podjąć zadania i środki zaradcze, by nie zwiększyć ryzyka trzeciej fali pandemii. Dlatego w tym roku odwiedziny Waszych domów – ze zrozumiałych względów – nie będą możliwe. Ksiądz Biskup podpowiada, aby w tym roku kolędę przeżyć w kościele parafialnym i codziennie odprawiać Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla Rodzin z danego rejonu kolędowego. Zapraszamy jednego przedstawiciela każdej Rodziny na Mszę św. według wyznaczonego porządku kolędowego. Od 2 stycznia będą odprawiane Msze św. w intencji Parafian z danej ulicy czy bloku: w ciągu tygodnia o g. 19.oo, a w soboty o g. 16.3o. W czasie Mszy św. poświęcimy wodę, którą pokropicie Wasze domy. Prosimy o przyniesienie pojemnika wypełnionego wodą. Rozdamy także okolicznościowy obrazek z obrzędem błogosławieństwa domu przez głowę rodziny. Terminy kolęd podamy w Święta. Znajdą się też na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotach.
  10. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Paszki. Dobry Jezu …
25 XII 2020 Boże NarodzeniePoprzedni
13 XII 2020 III niedziela adwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

5 XII 2021 II niedziela adwentu

Dziś zmiana tajemnic ŻR. W środę 8 XII Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. Natomiast o g. 20.oo Nabożeństwo do MB Rozwiązującej Węzły. W drugi ...
więcej

15 VIII 2021 XX niedziela zwykła

Dzisiaj w Kołczygłowach o godz. 19.30 - Koncert ewangelizacyjny zespołu Anioły Nadziei z Bytowa i Na Cały Głos z Pelplina. Natomiast we wtorek o g. 18.oo i 19.oo - przedstawienia ...
więcej

30 V 2021 Niedziela Trójcy Świętej

Nowenna do MBNP w środę o g. 8.3o i 18.oo. Kierując się zalecaną przez Księży Biskupów i Inspektoraty Sanitarne roztropnością i troską o naszych Parafian informujemy, ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.