13 XII 2020 III niedziela adwentu

 1. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo.
 2. W piątek o g. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W trzecią sobotę grudnia zapraszamy na adorację krzyża ze śpiewami z Taize. Adoracja odbędzie się 19 grudnia o g. 20.oo.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę oraz wpłaty na konto parafii. Dziękujemy też za ofiary złożone do skarbony pod chórem. Za tydzień ofiary do puszek złożymy na świąteczną pomoc organizowaną przez Caritas.
 5. Informujemy o nabożeństwach adwentowych: o g. 17.4o Godzinkach od poniedziałku do piątku i o g. 18.oo Roratach.
 6. Przed głównym wejściem są do nabycia świece wigilijne po 8 i 15 zł. Można również zaopatrzyć się w poświęcony opłatek. W ciągu tygodnia można to zrobić u pana kościelnego w zakrystii. Są również kalendarze diecezjalne na nowy rok w cenie 8, 7 i 4 zł. Na stolikach wyłożony jest nowy nr Pielgrzyma.
 7. Chorych i starszych odwiedzimy z sakramentami świętymi po 27 XII po zmianie restrykcji. Przypomnimy o tym w ogłoszeniach świątecznych.
 8. Zachęcamy do skorzystania z okazji do wyspowiadania się już w najbliższym czasie. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na Święta. Od poniedziałku spowiedzi będzie słuchało kilku księży rano od g. 8.oo do 8.3o oraz popołudniu od g. 17.oo do 18.oo. Bądźmy również zdyscyplinowani, aby zachować restrykcje, które ograniczają w naszym kościele ilość osób do około 80 w maseczkach i w odpowiednich odległościach. Za tydzień, jako bezpośrednie przygotowanie nas, do Tajemnicy Narodzenia Zbawiciela, kazania wygłosi ks. dr Adam Adamski filipin z Kongregacji w Gostyniu.
 9. Od następnej niedzieli, aż do odwołania, wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o g. 11.oo.
 10. Dzisiaj w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, za przykładem św. Jana Pawła II, o g. 19.3o zapalmy w oknach świece i podejmijmy modlitwę za zamordowanych i prześladowanych w tamtym czasie oraz o pokój w naszej Ojczyźnie.
 11. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Fabiana Prądzinskiego i Irenę Dolną. Dobry Jezu...
20 XII 2020 IV niedziela adwentuPoprzedni
6 XII 2020 II niedziela adwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

9 V 2021 VI niedziela Wielkanocy

Próby dzieci pierwszokomunijnych odbędą się o g. 18.45: w poniedziałek dla kl. III c, we wtorek dla kl. III a, w środę dla kl. III b. Spowiedź dzieci, które mają ...
więcej

14 II 2021 VI niedziela zwykła

Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę przed wystawionym w NS Chrystusem. Dziś specjalne nabożeństwo ...
więcej

Niedziela Trójcy Świętej 7 VI 2020

Dziś zmiana tajemnic żywego różańca. W poniedziałek o g. 19.oo przygotowanie do I Komunii dzieci I-wszej grupy. Natomiast we wtorek o g. 19.oo próba dzieci II-giej ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.