31 III 2024 Wielkanoc

  1. Za wszelkie ofiary na Kongregację i Parafię składamy serdeczne Bóg zapłać. W drugie Święto taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. W tym tygodniu I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. Z piątku na sobotę zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. Niedziela 7 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary do puszek i do skarbon pod chórem będą przeznaczone na cele dobroczynne. O g. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Feliksa Chylaka. Dobry Jezu, …
  5. Na stolikach za ławkami wyłożony jest nowy numer Pielgrzyma. Są również informacje i deklaracje Duchowej Adopcji dziecka poczętego – modlitwy przez 9 miesięcy o szczęśliwe urodzenie dla dziecka, któremu grozi śmierć przez aborcję.
  6. Osobom zaangażowanym dziękujemy za piękne przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji i za wszelkie życzenia, dary i dowody Waszej pamięci i życzliwości. Dołączamy się do życzeń naszego Pasterza:

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani! Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie - „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup Ryszard

7 IV 2024 II niedziela Wielkanocy - ...Poprzedni
24 III 2024 Niedziela PalmowaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

3 III 2024 III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po Mszy św. o g. 10.oo spotkanie rodziców dzieci komunijnych. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna ...
więcej

4 II 2024 V niedziela zwykła

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Próba I-wszych klas do bierzmowania za tydzień po Mszy św. o g. 10.oo.  
więcej

20 III 2022 III niedziela Wielkiego Postu

Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.oo. Zaraz po nabożeństwie Msza św. We wtorek i w czwartek o g. 18.3o spotkania przygotowawcze do I-wszej spowiedzi ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.