6 VIII 2023 XVIII niedziela zwykła

  1. Dziś zmiana tajemnic ŻR.
  2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo.
  3. We wtorek 8 sierpnia, wyjątkowo, Adoracja Chrystusa wystawionego w NS będzie trwała do g. 20.oo, o której rozpocznie się Nabożeństwo do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem NS.
  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
  5. Módlmy się w intencji ŚDM. Natomiast pielgrzymów z Bytowa i diecezji pelplińskiej, którzy w przyszłą niedzielę o g. 8.oo wejdą na Jasną Górę wspierajmy naszą modlitwą.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zabrać nowy nr dwutygodnika Pielgrzym.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Kongregację i Parafię. Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasz kościół.
  8. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Henryka Bielawa. Dobry Jezu …

 

KOMUNIKAT   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia, Drodzy Bracia Kapłani,

W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi  prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi.

Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Niech temu towarzyszy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup Ryszard

13 VIII 2023 XIX niedziela zwykłaPoprzedni
30 VII 2023 XVII niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

28 I 2024 IV niedziela zwykła

Dziś po Mszy św. o g. 10.oo próba do bierzmowania I-wszych klas. W poniedziałek 29. 01. nawiedzą naszą parafię relikwie bł. Rodziny Ulmów. O g. 16.15 nabożeństwo ...
więcej

15 VIII 2021 XX niedziela zwykła

Dzisiaj w Kołczygłowach o godz. 19.30 - Koncert ewangelizacyjny zespołu Anioły Nadziei z Bytowa i Na Cały Głos z Pelplina. Natomiast we wtorek o g. 18.oo i 19.oo - przedstawienia ...
więcej

23 VIII 2020 XXI niedziela zwykła

We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo W środę 26 sierpnia Uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.