27 II 2022 VIII niedziela zwykła

  1. Próba do bierzmowania ze świadkami dziś po Mszy św. o g. 10.oo.
  2. Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę przed wystawionym w NS Chrystusem. Dziś specjalne nabożeństwo przebłagalne po Mszy św. o g. 8.3o, 12.oo i 17.oo. Nabożeństwa te będą powtórzone w poniedziałek i wtorek po Mszach św. o g. 8.3o i 18.oo. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i podjęcia modlitwy o pokój na Ukrainie i o ustanie pandemii.
  3. 2 marca – Środa Popielcowa. Msze św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. Obrzęd posypania popiołem na każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci oraz post ilościowy czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta, który obowiązuje od 18 – go do 60 – go roku życia. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu - czas zakazany dla wesel i zabaw. Ofiary złożone w tym dniu stanowią jałmużnę postną na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W 3 rocznicę sakry ofiarujmy dar modlitwy biskupowi Arkadiuszowi Okrojowi.
  4. W I-wszy czwartek marca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W I-wszy piątek odwiedziny potwierdzonych chorych od g. 9.oo. Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o g. 17.oo, a dla starszych po Mszy św. o g. 18.oo. Przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej wpisuje się w przygotowanie klas VIII-ych i I-wszych do bierzmowania. Specjalna okazja do spowiedzi św. od. g. 16.3o do 18.oo. Kandydaci do bierzmowania przyjdą do spowiedzi na g. 16.3o.
  6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o g. 17.oo. Po nabożeństwie Msza św.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na Kongregację i Parafię. Do skarbony pod chórem i na tacę można składać ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  8. W związku z przewidywanym przyjazdem uchodźców z Ukrainy do Bytowa i potrzebą zabezpieczenia im miejsc pobytu na terenie naszej Gminy istnieje potrzeba koordynacji poszczególnych działań, a zwłaszcza stworzenie bazy danych nt. wolnych mieszkań lub miejsc noclegowych. Wszystkich zainteresowanych udostępnieniem swoich mieszkań lub pokoi uchodźcom z objętej wojną Ukrainy proszę o kontakt z sekretariatem Urzędu Miejskiego. Ryszard Sylka - burmistrz Bytowa. 
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Ptak i Dariusza Malek. Dobry Jezu, ... .

 

6 III 2022 I niedziela Wielkiego Po...Poprzedni
20 II 2022 VII niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

9 VII 2023 XIV niedziela zwykła

We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o godz. 8.3o i 18.oo. Adoracja Chrystusa w NS do g. 19.3o.  Razem z organizatorami XXII Pieszej Pielgrzymki ...
więcej

16 I 2022 II niedziela zwykła

We wtorek modlitwa za wstawiennictwem św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo. Msza św. w 21 rocznicę śmierci za ś.p. ks. Alojzego Machay`a w piątek ...
więcej

14 VI 2020 - XI Niedziela Zwykła

Dziś modlimy się szczególnie za dzieci I-wszej grupy w naszej parafii, które o g. 10.oo przyjmą po raz pierwszy Chrystusa w Komunii św. We wtorek za wstawiennictwem ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.