25 XII 2023 Boże Narodzenie

 1. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie.
 2. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zaprasza do kościoła św. Katarzyny na Mszę św. z elementami kaszubskimi, w czwartek 28 grudnia, o godz. 17.oo.
 3. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo na zakończenie 2023 r. w niedzielę 31 XII, o godz. 17.oo. W tym dniu Święto Świętej Rodziny – patronalne święto Domowego Kościoła.
 4. Spotkanie kolędowe dla członków ŻR i Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w niedzielę 7. 01. po Mszy św. o g. 17.oo. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisanie swojego udziału na listę w zakrystii do 1 stycznia.
 5. Po Świętach rozpoczniemy kolędę : w ciągu tygodnia od g. 16.oo, a w soboty od g. 9.3o. Terminy kolęd będą podawane co tydzień. Znajdą się też na stronie internetowej naszej Parafii, na Facebooku i w gablotach.

  W czwartek 28 XII odwiedzimy mieszkańców przy ul. Styp Rekowskiego.
  W piątek 29 XII przy ul. Tulipanowej, Popiełuszki, św. Huberta, Wrzosowej i Różanej.
  W sobotę 30 XII od g. 9.3o na Osiedlu Królów razem z Kazimierza Wielkiego.

 6. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na Parafię i Kongregację. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do Świąt. Dziękujemy panu Piotrowi Kreft za choinki. Dziękujemy za ryby i inne dary z okazji Świąt. Jednoczymy się z życzeniami Biskupa Pelplińskiego na Boże Narodzenie 2023 roku:

  Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

  W narodzeniu Jezusa widzimy Boga, który staje się jednym z nas, abyśmy mogli stać się jedno z Nim. To jest prawdziwa tajemnica miłości i zbawienia, którą celebrujemy w tym szczególnym czasie. Zjednoczenie z Emmanuelem – Bogiem z nami – niech przypomni nam o potrzebie miłości, przebaczenia i hojności w budowaniu wspólnoty. Wspólnoty w rodzinie, Kościele, społeczeństwie i pomiędzy narodami. Dzisiaj znak narodzin Jezusa w Betlejem jest przede wszystkim wezwaniem do pokoju, który spróbujmy wprowadzić pomiędzy nami i o który się módlmy w Ukrainie, Ziemi Świętej i wszystkich miejscach, gdzie nienawiść próbuje zwyciężyć Miłość.

  Niech te Święta będą okazją, abyśmy spojrzeli życzliwie i z wdzięcznością na ludzi, wśród których żyjemy, byśmy podzielili się nadzieją i bliskością z innymi, tak jak Bóg podzielił się z nami swoim Synem.

  Siostry i Bracia, życzę błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność. Niech wszystkim Bóg błogosławi w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

  Wasz biskup, + Ryszard Kasyna

31 XII 2023 Niedziela Świętej Rod...Poprzedni
24 XII 2023 IV Niedziela AdwentuNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

16 VII 2023 XV Niedziela Zwykła

Dziś w Sianowie odpust MB Królowej Kaszub. Program tygodniowy odpustu jest umieszczony w gablocie przed kościołem. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę ...
więcej

28 III 2021 Niedziela Palmowa

Z racji poważnej sytuacji epidemicznej prosimy Parafian o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych: zachowanie odległości, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni. W naszym ...
więcej

3 I 2021 II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli w środę 6 stycznia. Poświęcenie kredy na wszystkich Mszach św. Kolekta ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.