19 II 2023 VII niedziela zwykła

  1. Próba do bierzmowania dziś po Mszy św. o g. 10.oo. Próba ze świadkami odbędzie się za tydzień w niedzielę 26 lutego o g. 10.oo.
  2. Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę przed wystawionym w NS Chrystusem. Dziś specjalne nabożeństwo przebłagalne po Mszy św. o g. 8.3o, 12.oo i 17.oo. Nabożeństwa te będą powtórzone w poniedziałek i wtorek po Mszach św. o g. 8.3o i 18.oo. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i podjęcia modlitwy o pokój na Ukrainie. We wtorek Uwielbienie Chrystusa które rozpocznie Msza św. o g. 18.oo i trwać będzie przy wystawieniu NS.
  3. 22 lutego – Środa Popielcowa. Msze św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. Obrzęd posypania popiołem na każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci oraz post ilościowy czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta, który obowiązuje od 18 – go do 60 – go roku życia. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu - czas zakazany dla wesel i zabaw. Ofiary złożone w tym dniu stanowią jałmużnę postną.
  4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o g. 17.oo, a dla starszych po Mszy św. o g. 18.oo.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o g. 17.oo. Po nabożeństwie Msza św.
  6. Dziękujemy za ofiary dziś złożone do puszek i do skarbon pod chórem na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  7. 24 lutego, w rok po napaści Rosji na Ukrainę, odbędzie się w Bytowie Marsz Milczenia. Uczestnicy marszu zbiorą się na bytowskim rynku w piątek o g. 17.oo, po czym w milczeniu przejdą ulicami miasta do lapidarium obok cerkwi, gdzie pod przewodnictwem księży, zebrani pomodlą się w języku polskim i ukraińskim w intencji poległych i walczących i o pokój. Zachęcamy, aby swoją solidarność wyrazić przez elementy w barwach narodowych Polski i Ukrainy jako symbole naszej antywojennej jedności.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Cecylię Lenc. Dobry Jezu, ... .
26 II 2023 I niedziela Wielkiego Po...Poprzedni
12 II 2023 VI niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

7 V 2023 V niedziela Wielkanocy

Dziś zmiana tajemnic ŻR. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. w intencji Solenizanta ks. Stanisława ...
więcej

13 III 2022 II niedziela Wielkiego Postu

Dziś spotkanie rodziców wszystkich dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o g. 10.oo.  Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17.oo. Zaraz po ...
więcej

2 Niedziela Wielkanocy 19 IV 2020

Pragniemy przypomnieć, że w obecnym czasie zagrożenia epidemicznego obowiązkiem wszystkich zebranych w kościele jest założenie maseczki bądź szala - zarówno gdy przychodzimy ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.