sobota4listopada
2023

Misje parafialne 12-19 listopada 2023

Na początku chcemy wszystkich, całą bratnią parafię pw. Św. Filipa Neri w Bytowie bardzo serdecznie pozdrowić. Tym bardziej serdecznie, że przybędziemy głosić Wam wielką miłość Chrystusa w duchu radości Św. Filipa Neri. „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16).

Dlatego do wszystkich wołamy słowami Ojca świętego, Wielkiego Jana Pawła II: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Drzwi Waszych serc i Waszych domów. Apelował do nas nasz Wielki Święty Rodak: „Opatrzność stawia przed nami nowe zadania: miłować i służyć. Miłować czynem i prawdą”. A Ojciec święty Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wzywał: „logika Ewangelii wymaga „zejścia z kanapy”, założenia pary solidnych butów i podjęcia ryzyka pójścia wraz z Jezusem”.

My, misjonarze, gorąco Was prosimy o odważny i wielkoduszny misyjny czyn. Jedni pomogą modlitwą, ofiarowaniem swoich cierpień, inni dobrym słowem zachęty, wyręczenia, pracą zawodową. Wielkie dzieło misji jest naszym wspólnym dziełem. Zawierzamy Was Matce Bożej Królowej naszych rodzin oraz Św. Filipowi Neri i z serca Wam błogosławimy.

XXI Rodzinny Turniej Piłki Siatkow...Poprzedni
Sakrament Bierzmowania w Parafii św. ...Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

27sty

Słowo biskupa pelplińskiego, zapowiadające peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w diecezji pelplińskiej

Słowo biskupa pelplińskiego, zapowiadające peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w diecezji pelplińskiej
więcej
20lip

Święto Policji w Polsce

Święto Policji w Polsce
Święto Policji w Polsce obchodzone 24 lipca upamiętnia powołanie Policji Państwowej w 1919 roku. Z tej okazji Msza św. w intencji Policjantek i Policjantów i Prac...
więcej
12cze

Warsztaty dla duszy 2021

Warsztaty dla duszy 2021
Już 19 czerwca zapraszamy do Pelplina na kolejną edycję Przystani – Warsztatów dla duszy.  Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Przystań w drodze” ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.