Zesłanie Ducha Świętego 31 V 2020

Wskazania Biskupa Pelplińskiego

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, niniejszym postanawiam, co następuje:

 1. Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.
 2. Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 3. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych, zachować dystans między sobą i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
 4. Przypominam, że w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób przy zachowaniu innych zaleceń sanitarnych.
 5. Kapłanom dziękuję za pełną gorliwości posługę w trudnym czasie epidemii oraz odpowiedzialność i troskę o bezpieczeństwo osób powierzonych naszej pieczy

Wszystkim z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński

Ogłoszenia parafialne

 1. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła - drugi Dzień Zielonych Świąt. Zapraszamy na Msze św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom chcemy ofiarować prezent naszej modlitwy.
 2. We wtorek do nabożeństwa czerwcowego dołączymy też modlitwę ku czci św. Filipa Neri. Natomiast Nowenna do MBNP w środę o g. 8.3o i 18.oo.

  We wtorek 2 czerwca przebywający na ZOL-u w Bytowie ks. kan. Józef Cieszyński przeżywać będzie 90 Urodziny. Dostojnemu Jubilatowi, który służył nam wiele lat jako spowiednik, ofiarujmy serdeczną i wdzięczną modlitwę.

 3. Za tydzień kończy się czas komunii wielkanocnej. Zapraszamy na spowiedź w I-wszy czwartek i I-wszy piątek miesiąca od g. 8.oo do 9.oo oraz od g. 16.oo do 18.oo. Przypominamy również, że w naszym kościele spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o potwierdzenie chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
 4. W I-wszą sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 8.3o Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

  Przypominamy o dodatkowej Mszy św. w niedzielę o g. 18.3o.

 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na Kongregację i Parafię zarówno na tacę i do skarbony pod chórem jak i wpłacane na konto parafii. Polecamy nowe numery Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma.
 6. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po wieczornych Mszach św. niech będzie okazją do modlitwy za Kościół i naszą Ojczyznę. Módlmy się o jedność Polaków i o ustanie trwającej nadal epidemii koronawirusa.
Niedziela Trójcy Świętej 7 VI 20...Poprzedni
Wniebowstąpienie Pańskie 24 V 202...Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

25 IV 2021 IV niedziela Wielkanocy

Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast za wstawiennictwem św. Marka Ewangelisty módlmy się ...
więcej

21 II 2021 I niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17.oo. Zaraz po nabożeństwie Msza św. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP ...
więcej

27 XII 2020 niedziela świętej rodziny

Dziękczynna Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku w czwartek 31 grudnia o g. 17.oo. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 18.oo. W piątek 1 stycznia Uroczystość ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.