6 niedziela wielkanocy 17 V 2020

 1. Przy wyjściu z kościoła polecamy nowy nr Pielgrzyma poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
 2. Nowenna do MBNP w środę o g. 8.3o i 18.oo.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo. 
 4. W sobotę przyjmie święcenia kapłańskie w Pelplinie 9 diakonów naszej diecezji. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych po wieczornych Mszach św. Zachęcamy do odmawiania i śpiewania Litanii do Matki Bożej również w rodzinnym gronie. Prośmy Matkę Bożą o ustanie epidemii. Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II dziękujmy za naszego wielkiego Rodaka.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ofiary wpłacane na konto naszej parafii oraz złożone do skarbony pod chórem. Dzięki nim parafia może normalnie funkcjonować. Wpłaty na konto parafialne powinny być z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego”.

  PEKAO SA Oddział 1 w Bytowie,

  Parafia św. Filipa Neri w Bytowie: 92 1240 3783 1111 0000 4084 1539

  Przypominamy adres internetowy parafii: www.filipinibytow.pl;
  oraz telefony parafii: 59 822 20 31 oraz  883 618 550  oraz  603 059 000

 7. Według nowych przepisów w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć do 90 osób. To są nadal restrykcje, które musimy zachować. Kierując się dobrem wiernych, zapraszamy, aż do odwołania, na dodatkową Mszę św. w niedzielę o g. 18.3o. Przypominamy o transmisji Liturgii z naszego kościoła na stronie internetowej parafii www.filipinibytow.pl  
  Przypominamy również, że codziennie o g. 20.3o modlimy się na różańcu o ustanie epidemii koronawirusa.
 8. W związku z licznymi pytaniami o terminy I Komunii św. przypominamy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się w tygodniu, gdy dzieci powrócą do szkół. Za tydzień ogłosimy termin spotkania.

 

SŁOWO   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO Z    OKAZJI   ŚWIĘCEŃ   KAPŁAŃSKICH

Umiłowani Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!

Przed nami uroczystość święceń, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszej diecezjalnej wspólnoty, radującej się z nowych kapłanów.  W tym roku, w sobotę 23 maja o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, udzielę święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom, których Pan powołał z Waszych rodzin i parafii, gdzie przyszli kapłani dojrzewali do decyzji oddania się na służbę Bogu.
Dziękuję zatem rodzinom oraz wspólnotom parafialnym za stworzenie atmosfery wiary, pomagającej w odkrywaniu powołania. Słowa wdzięczności za trud formacji składam również Księdzu Rektorowi, Moderatorom, Profesorom i Ojcom Duchownym naszego Pelplińskiego Seminarium.

Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i cierpiących do otoczenia modlitewną troską przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń.
Ze względu na obowiązujące przepisy państwowe, udział w Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu święceń mogą wziąć tylko osoby, które otrzymały imienne zaproszenie. Wszystkich pozostałych zachęcam do łączności z nami za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie diecezjalnej oraz Radia Głos.

Przy tej okazji, szczególne słowa pragnę skierować również do ludzi młodych, którzy rozważają w swoim sercu pójście za Chrystusem, aby głosić Ewangelię współczesnemu światu. Zapraszam Was - Młodzi Przyjaciele - do pozytywnej odpowiedzi na wezwanie Pana i wybranie drogi powołania. Nie lękajcie się oddać życia Jezusowi, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.
Zatroskanym o powołania kapłańskie oraz wszystkim dobrodziejom naszego Pelplińskiego Seminarium z serca błogosławię.

+Ryszard Kasyna
 Biskup Pelpliński

Wniebowstąpienie Pańskie 24 V 202...Poprzedni
5 Niedziela Wielkanocy 10 V 2020Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

27 III 2022 IV niedziela Wielkiego Postu

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.oo, a po nich Msza św. We wtorek modlitwa za wstawiennictwem św. Filipa Neri o nowe powołania do naszej Kongregacji, a w środę ...
więcej

25 XII 2021 Boże Narodzenie

W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. W Święto Świętej Rodziny, Domowy Kościół zaprasza na rodzinne kolędowanie, które odbędzie ...
więcej

12 XII 2021 III niedziela adwentu

W poniedziałek 13 XII, Msza św. w rocznicę śmierci za śp. ks. Edwarda Zielińskiego i śp. ks. Kazimierza Szeligę o g. 8.3o. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.