18 II 2024 I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Próba do bierzmowania ze świadkami za tydzień 25 lutego o g. 10.oo. 
  2. We wtorek modlitwa do św. Filipa Neri, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo. We wtorek po mszy wieczornej do g. 19.3o adoracja Chrystusa wystawionego w NS.
  3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o g. 17.oo, a dla starszych po Mszy św. o g. 18.oo. Przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej wpisuje się w przygotowanie klas VIII-ych i I-wszych do bierzmowania.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.oo. Po nabożeństwie Msza św.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont WSD w Pelplinie. Za tydzień ofiary do puszek pod chórem złożymy na pomoc polskim misjonarzom.
  6. W przyszłą niedzielę przedstawiciele trzeciego zakonu paulistów będą rozprowadzać „Ewangelie na każdy dzień 2024 r.” - w cenie 15 zł. oraz egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Będą także Ewangelie dla dzieci.
  7. W bieżącym roku prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska, która następnie przekaże je naszej diecezji. Numer KRS 0000198645 jest na ulotkach na stolikach za ławkami. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. 
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Jursza. Dobry Jezu ... .

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako przygotowanie do Roku Świętego 2025. Rozpocznie się od naszej plebanii – a od środy będzie ten obraz pielgrzymował w domach naszych parafian.

Peregrynacja trwać będzie wg wskazówek Księdza Biskupa do 27.06.2025 r.

Co tydzień, w każdą środę, po Mszy św. wieczornej, pragniemy przekazać kolejnym Rodzinom tę pielgrzymującą Ikonę Matki Bożej wraz z książeczką nowennową i Księgą Pamiątkową. Rodzina lub osoba, która zabierze ikonę we środę, sama znajduje wśród krewnych, sąsiadów i znajomych kolejne miejsca przyjęcia Maryi do następnej środy. Prosimy, by zarówno Rodzina przynosząca obraz, jak i Rodzina zabierająca obraz w daną środę – przybyła do zakrystii przed Mszą św. o godz. 17.45.

Zgłoszenia na kolejne środy przyjmuje Ksiądz Proboszcz lub ksiądz dyżurny w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Życzymy wielu Bożych łask i serdecznych spotkań z Matką Bożą i ze sobą.

25 II 2024 II niedziela Wielkiego P...Poprzedni
11 II 2024 VI niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

24 III 2024 Niedziela Palmowa

Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale o g. 17.oo. Po nabożeństwie Msza św. Środowiskowy Dom Samopomocy i Dzienny Dom Senior Plus przy ul. Miłej, zapraszają dzisiaj od g. 10.oo ...
więcej

28 V 2023 Zesłanie Ducha Świętego

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Zapraszamy na Msze św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. We wtorek modlitwa za przyczyną św. Filipa ...
więcej

25 XII 2022 Boże Narodzenie

W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL i szkoły katolickie. W piątek 30 XII Święto Świętej Rodziny – patronalne święto Domowego Kościoła. Zapraszamy ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.