11 IX 2022 XXIV Niedziela zwykła

Apel Buskupa Pelplińskiego o modlitwę za Ukrainę

Siostry i Bracia, Drodzy Kapłani,

Od 24 lutego tego roku, kiedy Rosja ponownie zaatakowała Ukrainę, staramy się pomagać naszym braciom i siostrom zza wschodniej granicy, przyjmując obywateli Ukrainy pod swój dach, ale także wspierając ich naszą modlitwą. Momentem przejmującym, który wszyscy pamiętamy, było poświęcenie 25 marca Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dzisiaj ponownie proszę o wsparcie duchowe dla naszych sąsiadów, walczących o wolność i niepodległość, gdyż 14 września tego roku będziemy obchodzili jako dzień modlitw za Ukrainę. Księża proboszczowie poinformują Was o konkretnej formie tej modlitwy.

Zgromadźmy się na Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu lub innym nabożeństwie, aby prosić Jezusa Pana i Jego Matkę o zwycięstwo Dobra, a jednocześnie okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji.

Siostry i bracia, powiedzcie o tej inicjatywie obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają obok Was. Razem przyjdźcie do kościoła na modlitwę. Niech będzie to doświadczenie wspólnoty i bliskości Boga, które – jak wierzymy  – zmienia świat na lepsze, ku czemu błogosławię.

+Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński

 

 1. „Marsz dla życia i rodziny” rozpocznie się dziś w Kołczygłowach Mszą św. o g. 14.oo. Po Mszy św. przemarsz na stadion i festyn z atrakcjami.
 2. We wtorek 13.09. o g. 20.oo zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję ze światłami.
 3. 14 września święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o g. 8.3o i 18.oo. W związku z apelem Księdza Biskupa zapraszamy na Msze św. po których przed NS w modlitwie różańcowej będziemy modlić się za Ukrainę. Prosimy, zaproście Ukraińców do kościoła na wspólną modlitwę.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
 5. Na adorację krzyża z medytacją i śpiewami z Taize zapraszamy w piątek 16 września o g. 20.oo. Adoracja krzyża będzie w naszym kościele w trzeci piątek każdego miesiąca.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na nasz kościół. Razem z s. Elżbietą Kowiel dziękujemy za ofiary na misje w Afryce, którym się poświęca nasza parafianka.
 7. Na Odpust Różańcowy do Kościerzyny organizowany jest wyjazd autokarem w sobotę 17 IX o g. 10.3o. Powrót ok. 16.oo. Zgłoszenia w zakrystii i u ks. Tyca.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klas I-wszych szkół średnich przyjdą na Mszę św. w przyszłą niedzielę o g. 10.oo. Po Mszy spotkanie w kościele.
 9. W dniach 18 i 19 września odbędzie się w diecezji pelplińskiej peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa. W niedzielę 18 września organizujemy wyjazd z Bytowa do Chojnic do bazyliki  pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na g.12.oo dla uczczenia relikwii. Zgłoszenia młodzieży przyjmujemy w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ojciec ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a przed kościołem będą rozprowadzane kalendarze misyjne jako pomoc dla misji świętych.
 11. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Zygmunta Dułaka. Dobry Jezu … 
18 IX 2022 XXV niedziela zwykłaPoprzedni
4 IX 2022 XXIII niedziela zwykłaNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

1 X 2023 XXVI niedziela zwykła

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś również spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 1-wszych szkół średnich po Mszy św. o g. 10.oo. W ...
więcej

19 VI 2022 XII niedziela zwykła

We wtorek za wstawiennictwem św. Filipa Neri modlitwa o nowe powołania do naszej Kongregacji, a w środę Nowenna do MBNP o g. 8.3o i 18.oo. Przypominamy, że przez oktawę Bożego ...
więcej

3 IV 2022 V niedziela Wielkiego Postu

Dziś zmiana tajemnic ŻR. Spotkanie młodzieży z klas VIII-ych dziś po Mszy św. o g. 10.oo. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.oo, a po nich Msza św. W dzień Imienin ofiarujmy ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.