poniedziałek7grudnia
2020

24 lata posługi dla Domowego Kościoła

Ks. Krzysztof Szary, proboszcz parafii pw. św. Filipa Neri w Bytowie w listopadzie 1996 r. podjął służbę na rzecz małżeństw i rodzin, która urzeczywistniła się w posłudze moderatora rejonu bytowskiego Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Po 24 latach duszpasterskiej posługi wskazał swojego następcę – ks. Roberta Kierbica z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie i przekazał mu dalsze prowadzenie wspólnoty małżeństw w tym rejonie.

W sobotę, 28 listopada 2020 r., rodziny Domowego Kościoła spotkały się w kościele św. Filipa, by wspólnie przeżyć Rejonowy Dzień Wspólnoty i podziękować ks. Krzysztofowi za jego wieloletnią posługę jako moderatora rejonowego. Dzień przebiegał pod hasłem „Nowe życie – niezasłużony dar od Boga”. Konferencję wygłosił ks. Robert, uwrażliwiając małżonków na progu adwentu na to, że nawracanie to ciągły proces, a nie jakiś cel lub zadanie do „odhaczenia na liście”, że nic nie dzieje się natychmiast, nic nie dzieje się szybko. Żeby zaszła zmiana, potrzeba czasu.

Kulminacyjnym momentem spotkania była wspólnie przeżywana Eucharystia. Na jej zakończenie para rejonowa Małgorzata i Krzysztof Nowak, w imieniu wszystkich członków bytowskiego Domowego Kościoła, wyrazili wdzięczność ks. Krzysztofowi za jego obecność i służbę, za to, że był ich przewodnikiem, spowiednikiem, powiernikiem najgłębszych tajemnic, niemalże członkiem ich rodzin. Również za niejednokrotnie okazywane wsparcie, ogromną pomoc i dobre słowa oraz poświęcenie i wielkie serce. „Miłość ostatecznie polega na tym, żeby dać siebie. Nie zatrzymywać siebie dla siebie, ale posiadać siebie po to, żeby ciągle dawać siebie. To jest istota miłości.” – te słowa założyciela Ruchu, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, wziąłeś sobie ks. Krzysztofie gorąco do serca i one stały się Twoją dewizą – mówiła para rejonowa.

Sobotnia uroczystość nie była jednak pożegnaniem. Ks. Krzysztof będzie nadal posługiwał w Domowym Kościele jako moderator dwóch kręgów, odpowiadając za formację małżeństw i rodzin.

Po Mszy św. odbyła się adoracja połączona z modlitwą małżeńską. Słowa rozważania, przeplatane cichym śpiewem, skłaniały małżonków do refleksji nad ich życiem, małżeństwem, rodziną. Była też okazja, by się przeprosić i patrząc sobie w oczy – wzajemnie podziękować. Modlitwa małżeńska zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

List gratulacyjny, a w nim wielkie podziękowanie ks. Krzysztofowi za wieloletnią, piękną i owocną posługę wraz z dziękczynną modlitwą przekazali Ela i Ignacy Majkowscy, para diecezjalna i ks. moderator diecezjalny Łukasz Wisiecki oraz poprzednicy Genowefa i Krzysztof Wieccy, Basia i Henio Urbańscy.

Dzięki transmisji on-line mogli w tym wydarzeniu uczestniczyć wszyscy członkowie i sympatycy Ruchu.

***

Domowy Kościół to małżeńsko-rodzinny ruch świeckich, inspirowany duchowością Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Stanowi gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. Wspólnota działa przy parafiach, a rodziny Domowego Kościoła spotykają się w tzw. kręgach (liczących od 4 do 7 małżeństw). Przy parafii św. Filipa działają trzy kręgi, a przy parafii św. Katarzyny jeden krąg.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Małżeństwa, które chciałaby bliżej poznać charyzmat Ruchu mogą kontaktować się z ks. Robertem Kierbicem.

Papież ogłosił Rok Świętego J...Poprzedni
Oddanie33 - Droga do serc Jezusa i ...Następny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

10kwi

Informacja

Informacja
Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej ...
więcej
27kwi

Czy Bóg zesłał nam plagę koronawirusa? - ks. dr Krzysztof Gąsecki

Czy Bóg zesłał nam plagę koronawirusa? - ks. dr Krzysztof Gąsecki
Zdecydowanie nie. Bóg jest miłośnikiem życia, nie uczynił śmierci; stworzył bowiem wszystko po to, aby istniało, byty tego świata niosą zdrowie (por. Mdr 1,13).&nbs...
więcej
23mar

WAŻNE W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM !

WAŻNE W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM !
Do 29 marca 2020 r. do kościoła na Mszę św. będzie wpuszczane tylko 50 osób. Obowiązują nas zarządzenia państwowe i kościelne. Pozostańmy w domach podejmując tym ...
więcej

Filipini w Bytowie Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri

Msze Święte

Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (od września do czerwca), 19.00 (w lipcu i sierpniu)

Dni powszednie:
8.30, 18.00.